Bugun...
Bizi izleyin:


  ALPASLAN DÜZGÜN


  Facebookta Paylaş

  SİYASETİN KİRİ VEYA KİRLİ SİYASET
  Tarih: 06-12-2018 13:20:00 Güncelleme: 06-12-2018 13:20:00


  Geriye ve çukura doğru yer ve yön değiştirenler, kendini bir şey sananlar, öğrenmesi ve ders alması gereken birçok konu olmasına rağmen, ellerine tutuşturulan kağıtlardakileri güçlükle okuyup bilgiçlik taslayanlar, siyasal çevrelere yaranma çabasına girenler, çıkar düşkünleri, sonradan görme görgüsüzler konuşup duruyorlar.

  Ağzı olanın konuştuğu gibi, sorsan hepsi de siyaset okulundan iyi derece ile mezunlar. Dayanıp yaslandıkları gücün çizgisi doğrultusunda konuşarak bir yerlere birilerine yamanmaya çalışıyorlar, bu şehirde olan biten meselesinde ahkam kesiyorlar. Eğilince basamak olmayı göze alan tipler bunlar. Dik dursalar sığınak olacaklar, ama farkında değiller bu gerçeğin.

  Yönetimi ustalığı-sanatı diyebileceğimiz siyaset, kendini bu konuya verenlerle onları seçimlerde işbaşına getirip denetleyen seçmenlerin ortak adıdır. Hal böyle olunca, bakıyorum, mahalli seçimler de yaklaştı ya, sorumluluk hem seçilenler, hem de seçenler için var ikine, koyu partizanlık ve her yolu geçerli sayarak oy toplama çabalarıyla oluşan kimselerin kaynağı, temeli temiz sayılır mı?

  Dikkat ediyorum, bakıyorum, mahalli seçimler kapıya yanaştı ya, bazıları adayların veya muhtemel adayların sofralarında, ya da sponsorluğu hevesinde. Çıkarı var. Muhtemelen başkan adayı emrine amade etmiş kendini, tuvalete gitse peçete tutacak! O kadar yani.

  Beslemeler, uşaklar, yalakalar, yandaşlar, kendini daha çok belli ederler bu dönemde, adaylara  “Ben buradayım, beni  göz ardı etme ha!” derler.

  Seçimlere daha 4 aya yakın bir zaman varken, şehrime bakıyorum. Gruplaştık, kutuplaştık, bölündük, kamplara ayrıldık. Kendi memleketimizde, doğup büyüdüğümüz topraklarda yabancılık çekmeye başladık. Bu hırsımız, bu kinimiz, bu nefretimiz kime ve nereye kadar. Neredeyse farklı dilleri konuşur hale geldik. Kendimizi tanıyamaz hale geldik. Kendi kendimize yabancılaştık. Çünkü kendimizde değiliz. Gözümüzü hırs bürümüş. Toplumsal gruplaşmaya kadar, şehrime bakıyorum, herkse bir telden çalıyor. Siyasi hesaplar, beklentiler, işi kışkırtmalara, ahlaksızlıklara ve edepsizliklere kadar götürenler var, sırf kendisi varmış gibi sahada, başkasını yok sayan zihniyete de kırmızı kart göstermek benim en doğal hakkım!

  Birde son günlerin modası senin adayın, benim adayım ne demek. Kim aday gösterilirse ona destek olunmalı. Bu şehir bizim. Bu insanlar bizim. Bir ölçüde bir çırpıda kaldırıp yere vurmaktansa, destek olunmalı. Aday olan herkesin ortak amacı, sevdası bu şehre hizmet etmek değil mi?

  Bırakın hizmet etsinler! Yürüyen atın başına vurulmasın. Gidene çelme takılmasın. Yürüyenin yoluna mayın döşenmesin! Bundan zararı Niğde görüyor. Hepimiz görüyoruz. Yazık oluyor bu şehre yazık!

     Bu yazı 10393 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUM
  Yorum

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER
  SON YORUMLANANLAR
  FOTO GALERİ
  • Manken
   Manken
  • Atatürk
   Atatürk
  • Fantastik
   Fantastik
  • Yurdum İnsanı
   Yurdum İnsanı
  • Bebişler
   Bebişler
  FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  • AFRİN'E SELAM OLSUN
   AFRİN'E SELAM OLSUN
  • TEZYEM KADAR OLAMADIM
   TEZYEM KADAR OLAMADIM
  • NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
   NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
  • CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
   CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
  • GÖRÜNMEZ KAZA
   GÖRÜNMEZ KAZA
  • SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
   SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
  VİDEO GALERİ
  YUKARI