Bugun...
Bizi izleyin:

  Facebookta Paylaş

  SPORA DÜŞMANMISINIZ!
  Tarih: 21-09-2017 13:02:00 Güncelleme: 21-09-2017 13:02:00


  Önce  3. Lig ve  sonrada  2. Lig. Niğde Belediyesinin sahiplendiği destek verdiği  Niğde sporu yeniden futbol alanlarına çıkaran  Niğde Belediyespor  sadece Belediyesinin desteği ile  maddi manevi  fedakârlığı ile mi önemli başarılar kazanabilecek. Müsabakaların oynandığı 5 Şubat Şehir Stadyumuna gidiyoruz. Niğdelilere ve Niğde Spor Taraftarlarına yakışmayan spor alanından uzak bir açık cezaevi görünümümde. Futbol alanının çevresindeki pist hala toprak her rüzgârda toz bulutu, kışın çamur.  Kapalı ve açık tribün 1960 -1970’li yıllardan kalma ortalama 50 yıldır 5 Şubat Stadyumuna boya badanadan başka, bir çivi bile çakılmamıştır.

  Çevre deki komşu illerimizden Aksaray da ilinde iki stadyum vardır biri Aksaray Üniversitesine ve Gençlik ve spor müdürlüğüne hizmet vermektir.

  Kayseri’yi anlatmaya gerek yok. Merhum Kadir Has’ın ismini taşıyan stadyum Türkiye de örnek statlardandır.  Yozgat, Nevşehir, Kırşehir Niğde’den çok daha bakımlı çok daha geniş statlara sahiptirler. Komşu Ereğli İlçesi bile Niğde’den çok daha bakımlı futbol alanına sahiptir.

  Ayrıca bütün bu  tesis fakirliğine  rağmen Niğdeli Futbol sevenler bu bakımsızlıktan dökülen bu stadı  adeta hınca hiç doldurmakta  Niğde Belediyespor  birçok süper lig,  PTT   1. lig takımlarının sahip olmadığı taraftara sahiptir, bu taraftara ve birçok alanda geri bırakılan, önemli bir  genç nüfusa sahip ilimize yakışan bir stadyumun bir an önce yapılmasını  bekliyoruz, son 2 yıldır 15 bin kişilik  stat yapılacağı yalan vaatlerinden bıktık!  Bu vaatler doğrumu değil mi? İlimiz yöneticilerine soruyorum taraftarı ve Niğdeliyi neden beklenti içine sokuyorsunuz.

   

  Niğde ölçekli iller Avrupa ayarında statlara, kapalı spor salonlarına atletizm pistlerine ve birçok sportif tesislerine kavuşurken bu ilin yöneticilerinin ve zengin iş adamlarının, bir kısım meslek odalarının bir kısım sivil toplum kuruluşlarının ve siyasetçilerinin ilgisizliğini anlayamıyoruz.  Spora ilgisizlik Niğde’ye Niğdelilere ve gelecek genç nesillere ilgisizliktir.

  Gazeteci Arkadaşlarla ve bazı taraftarlarla değerlendirme yapıyoruz, maçlara gelen taraftar genellikle evinin nafakasından ayırarak spora destek olmaktadır ve bu insanlar şehirde başka bir sosyal faaliyet olmadığı için 15 günde bir maç izlemeyi iple çekmektedirler.

   Sayın Cumhurbaşkanımız, Ülkemizin dört bir köşesine Avrupa ayarında tesisler kazandırırken, yoğun mesaisine rağmen milli maçlar başta olmak üzere Avrupa da bizi temsil eden kulüplerimize zaman ayırmakta ve büyük destek vermekte iken, ilimizde organize edilen profesyonel 2. Ligde Niğde Belediye spor maçlarına ve değişik amatör branşların oynandığı kapalı spor salonunda yapılan sportif faaliyetlere ilin protokolü yöneticileri siyasetçileri  “İktidarı ile muhalefetiyle ”Neden ilgi göstermezler, izlemeye gelmezler hafta sonları  nasıl vakit geçirirler, müsabakalara gelen 3 bin veya 5 bin taraftarla bir araya gelip nedenle omuz omuza, birlik ve beraberlik sergilemiyorsunuz?  Neden destek verip Alkışlamıyorsunuz yoksa siz sporu sevmiyor musunuz?

  Futbol başta olmak üzere ve benzeri sportif faaliyetlerde bütün ve fedakârlığı belediyemi ortaya koyacak diğer yöneticiler neden sırtları dönük bu tavırları ve ilgisizlikleri hükümetimizin spora verdiği önemli desteklerle de örtüşmemektedir.

     Bu yazı 8033 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUM
  Yorum

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  SON YORUMLANANLAR
  FOTO GALERİ
  • Manken
   Manken
  • Atatürk
   Atatürk
  • Fantastik
   Fantastik
  • Yurdum İnsanı
   Yurdum İnsanı
  • Bebişler
   Bebişler
  FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  • AFRİN'E SELAM OLSUN
   AFRİN'E SELAM OLSUN
  • TEZYEM KADAR OLAMADIM
   TEZYEM KADAR OLAMADIM
  • NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
   NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
  • CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
   CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
  • GÖRÜNMEZ KAZA
   GÖRÜNMEZ KAZA
  • SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
   SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
  VİDEO GALERİ
  YUKARI